24 July 2025
Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України затвердило новий перелік переможців грантової програми «Гранти для переробних підприємств». Ще 16 підприємств та підприємців отримають загалом понад 81,3 млн грн, з яких 38 млн грн профінансує Мінекономіки, решту – Державна служба зайнятості.
Фінансування спрямовується на підтримку виробників харчових продуктів, одягу, будматеріалів, устаткування, БПЛА, а також металообробних підприємств.
З початку року за цією програмою вже погоджено 192 заявки на понад 955,6 млн грн.
Підприємства можуть спрямувати гранти на модернізацію або запуск нового обладнання, що підвищує їхню продуктивність, ефективність і конкурентоспроможність.
Зниження витрат на оновлення активів прискорює вихід на нові ринки.
Окрема увага – виробникам БПЛА, поліграфії, підприємствам з прифронтових регіонів — для них діють пільгові умови співфінансування (80/20), що стимулює розвиток критично важливої продукції в умовах війни.
Підприємства, які вже скористались програмою і виконали зобов’язання, можуть повторно податися на грант, розширюючи масштаб підтримки.
Вперше в межах програми дозволено використовувати гранти на нематеріальні активи, зокрема R&D – розробку нової продукції, що дозволяє українським виробникам інвестувати в інновації та підвищення доданої вартості.
Якщо проект повністю базується на обладнанні українського виробництва, держава покриває 70% вартості, стимулюючи внутрішній попит на вітчизняну техніку.
Грантова програма «Гранти для переробних підприємств» була запущена в межах урядової політики «Зроблено в Україні» та є частиною стратегії підтримки малого і середнього бізнесу.
У липні Уряд розширив дію програми, додавши компонент «грантів на відновлення» для підприємств, що постраждали від обстрілів. Також спрощено умови подачі – заявки приймаються через платформу «Дія» на постійній основі хвилями кожні два тижні.
Програма функціонує на умовах співфінансування 50/50, а для окремих категорій – на пільгових умовах. Міністерство та Служба зайнятості спільно адмініструють процес, забезпечуючи прозорість і регулярне оновлення списку переможців.
Як створити сталий DefTech-бізнес у «золотий вік дрон-стартапів»
Гроші в нерухомість: тренди ринку та маяки інвестпривабливості
Бізнес & Клімат: російська нафта знову під санкціями, українська енергоінфраструктура в бюджеті ЄС, Пентагон вкладається в рідкоземи, Chevron перемогла Exxon Mobil, а Uber інвестує $300 млн в електрокари
НБУ пропонує оновити правила моніторингу платіжної інфраструктури
Реформа цифровізації: уряд дозволив хмарні технології та open source у держпроєктах
Прогноз інфляції погіршено: НБУ очікує повільніше зниження цін