1 July 2025
Україна отримала другий транш фінансової допомоги від Канади на суму 2,3 млрд канадських доларів (приблизно $1,7 млрд) у межах механізму G7 Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA). Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів України.
Отримані кошти надійшли до державного бюджету України і будуть використані для фінансування пріоритетних потреб, у тому числі соціальних, гуманітарних та оборонних витрат.
Підтримка макрофінансової стабільності: Надходження допомоги зменшує фіскальні ризики та підвищує впевненість інвесторів у платоспроможності держави, що позитивно впливає на загальний інвестиційний клімат.
Збереження обсягів держвидатків: Сталі виплати по державним контрактам, субсидіям і зарплатам забезпечують фінансову сталість низки галузей – від будівництва до соціальних послуг.
Валютна стабільність: Поповнення золотовалютних резервів через зовнішнє фінансування сприяє стабілізації гривні, що важливо для імпортерів і експортерів.
Сприятливий сигнал для донорів і ринків капіталу: Виконання зобов’язань у межах ERA демонструє міжнародну згуртованість у підтримці України, відкриваючи додаткові можливості для приватного бізнесу та фінансового сектору.
Механізм ERA (Extraordinary Revenue Acceleration) – це ініціатива країн G7 щодо мобілізації до $50 млрд для України за рахунок очікуваних доходів від заморожених російських активів. У 2023 році G7 погодили план, за яким США і ЄС мають профінансувати по $20 млрд, а решту $10 млрд надають Велика Британія, Японія і Канада.
Канада зобов’язалася виділити Україні 5 млрд канадських доларів ($3,7 млрд), з яких 4,8 млрд вже перераховано. У березні цього року Україна отримала перший транш у розмірі 2,5 млрд канадських доларів.
Міністр фінансів Сергій Марченко підкреслив, що надані кошти критично важливі для підтримки фінансової стабільності у 2025 році.
Бізнес & Клімат: МФО підтримують «альтернативку» в Україні, «зелений демарш» Трампа, ціновий стрибок Nvidia, нова стеля для російської нафти та пошесть парникових газів у Китаї
Бізнес & Клімат: щедрість OPEC+, погані новини для економіки рф, європейська тарифна дипломатія, експансія електрокарів і додаткові податки на «вбивчі» продукти
Експортний потенціал України в умовах наявних геополітичних викликів
Найактивніше відбудовуватимуть Україну бізнеси з нинішніх країн-партнерів – Ігор Жовква
International Invest Summit: Jazz Business 2025 – місце, де ідеї зустрічаються з можливостями
Україна — не виключення, а модель майбутнього: глобальні компанії про нову нормальність бізнесу